Paslaugos

Kodėl tai akutalu Jums

 Šeimos mediacija yra vertinama kaip alternatyvus būdas spręsti šeimos ir artimų žmonių ginčus, nes leidžia siekti taikaus susitarimo, mažina ekonominius ir socialinius išsiskyrimo praradimus šeimoms, visuomenei ir valstybei.

Šalių pasiektas susitarimas yra vertybė, kuri gali iš esmės lemti ginčo šalių santykių nuraminimą ir ilgalaikį jų pagerinimą. Kartu reikia pažymėti, kad šeimos mediacija nėra universali priemonė, tinkanti visoms problemoms, susijusioms su šeimos ir artimų žmonių santykiais, spręsti ir taip išvengti teismo proceso.

Šeimos mediacija gali:

  • Normalizuoti santykius konfliktinėje situacijoje;
  • Pagerinti šeimos narių bendravimą;
  • Sumažinti ginčo šalių konfliktą;
  • Leisti pasiekti taikų susitarimą;
  • Užtikrinti asmeninio bendravimo tarp tėvų ir vaikų tęstinumą;
  • Sumažinti asmeninius ir turtinius praradimus dėl šeimos iširimo;
  • Sutrumpinti laiką, kurio reikia ginčui išspręsti kitais būdais;

Taikomasis tarpininkavimas (mediacija) kaip alternatyvus ginčo sprendimo būdas pasižymi tuo, kad jis yra mažiau formalizuotas, t.y. šalys gali laisviau išsakyti savo nuomonę, laisviau jaustis dalyvaujant ne teisėjui, kurio pareiga priimti sprendimą, o tarpininkui, kuris padeda šalims vesti efektyvų dialogą. Negana to, priimtas susitarimas yra tikrosios šalių valios išraiška, o ne vien formaliais įrodymais pagrįsta teismo išvada.

Reikšminga ir tai, kad taikinamasis tarpininkavimas (mediacija) bei teisminis procesas vienas kitam netrukdo. Tai reiškia, kad nepasiekus taikaus susitarimo taikinamojo tarpininkavimo (mediacijos) pagalba, nėra užkertamas kelias kreiptis į teismą, ir atvirkščiai, nagrinėjant ginčą teisme, galima pasinaudoti taikinamuoju tarpininkavimu (mediacija) ir ginčą išspręsti taikiai.

Daugiau: Teisinė informacija

Pirminis puslapisĮ viršų